Trhy jihovýchodní Asie na rozpacích

Zatímco burzy v Singapuru, Thajsku nebo na Filipínách táhne vzhůru dosažení první fáze obchodní dohody mezi USA a Čínou, výsledky britských předčasných voleb jsou vnímány jako budoucí riziko.

Většina akciových trhů jihovýchodní Asie zakončila obchodní týden na růstové trajektorii. Investoři byli dobře naladěni zprávami o uvolnění napětí mezi USA a Čínou. Dvě nejsilnější ekonomiky světa totiž úspěšně dokončily jednání o první fázi nové obchodní dohody. Na jejím základě nedojde k uvalení dalších amerických cel na čínské zboží výměnou za to, že Čína odebere z USA zejména zemědělské produkty za padesát miliard dolarů.

Na dobré zprávy nejvíce reagovaly burzy v Singapuru, Filipínách nebo Thajsku. Během páteční seance přidávaly jedno až dvě procenta a tento trend zřejmě vydrží i během tohoto týdne, přičemž není vyloučeno krátkodobé vybírání zisků.

Dobrou náladu však v jihovýchodní Asii mírně kalí výsledky britských předčasných voleb. Triumf Borise Johnsona sice znamená konec nejistoty v otázkách brexitu, trhy v této části světa to však vnímají jako budoucí riziko pro volný obchod. Jak se ale dosud zdá, pozitivní očekávání vyvolaná americko-čínským jednáním převažuje nad obavami z odchodu Velké Británie z Evropské unie.

 

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *