Čína už zase sportuje a akcie Nike razantně posilují

Ústup epidemie nového typu koronaviru v Asii vedl k tomu, že Čína postupně otvírá svá sportoviště. Návrat Číňanů k pohybu se projevil v růstu prodejů výrobce sportovního oblečení Nike.

Akcie této americké společnosti díky tomu během středy zpevnily o osm procent. Nejméně sedm brokerů vidí vývoj ikonické americké značky pozitivně a někteří dokonce zvýšily cílovou cenu akcie společnosti Nike na 95 dolarů. Ty se momentálně obchodují okolo dolarů osmdesáti, cílová cena je tak o téměř pětinu výše než cena aktuální.

Tržní hodnota Nike přitom od začátku roku klesla o necelých třicet procent převážně kvůli obavám z dopadů pandemie koronaviru. Kvůli šíření nákazy rovněž došlo k odložení nebo zrušení mnoha vrcholných sportovních podniků, což se rovněž na hospodaření firmy projevilo negativně.

V úterý však Nike přišla s oznámením, že její on-line byznys v Číně vzrostl dvouciferným tempem a situace se tam pomalu dostává do normálu. „Nike oznámila, že její obrat z celkových prodejů v Číně v únoru klesl jen o čtyři procenta, což ukazuje na její schopnost se s globální situací vypořádat se ctí,“ uvedl John Kernan, analytik americké investiční banky Cowen. Analytici rovněž věří, že díky čínskému oživení Nike dokáže lépe zvládnout očekávaný pokles obratu v Evropě a USA.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *