eu, evropa

Evropské akcie táhly vzhůru energetické tituly. Zakončily na rekordních úrovních

První obchodní den nového týdne se na evropských akciových trzích nesl ve znamení obřího investičního optimismu. Panevropský akciový index rátce vystoupal na historicky nejvyšší hodnotu.

Index STOXX 600 sice v pondělí přidal jen 0,2 procenta, ale i tak to znamenalo nejvyšší zavírací úroveň v jeho historii. Během dne se na krátkou dobu dostal i nad 460 bodů. Evropským akciím pomohly vzhůru zejména energetické tituly. Jejich dílčí index posílil o dvě procenta, když reagoval na růst ceny ropy na dvouleté maximum.

Výrazně posilovaly také jednotlivé evropské burzy. Frankfurtský index DAX vystoupal na svou nejvyšší úroveň, když se na necelých šest bodů přiblížil hranici 15 800 bodů. Londýnská burza zavřela na nejvyšší hodnotě od letošního února.

Vedle sílícího optimismu pramenícího z očekávání pokračujícího ekonomického oživení evropským akciím dále pomohla také nezměněná měnová politika Evropské centrální banky. Investoři nyní budou sledovat zasedání amerického Federálního rezervního systému, od něhož se rovněž očekává potvrzení nastoleného měnověpolitického trendu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *