bitcoin, kryptoměna

V Portugalsku otevře první kryptoměnová burza. Získala licenci od centrální banky

Criptoloja a Mind The Coin je dvojice obchodních platforem pro zprostředkování nákupu a prodeje kryptoměn. Jde o vůbec první kryptoměnové burzy, které získaly licenci v zemi na samém západě Pyrenejského poloostrova.

Portugalská centrální banka Banco de Portugal oznámila, že uděluje licenci platformám Criptoloja a Mind The Coin pro zprostředkování obchodů s kryptoměnami. Banco de Portugal je jedinou autoritou v zemi, která může takový krok učinit. A to na základě zákona, který v Portugalsku nabyl účinnosti letos v dubnu.

Povolení obě platformy získaly po téměř devíti měsících. Criptoloja totiž o licenci požádala koncem září loňského roku. „Byla to dlouhá cesta, ale být první licencovanou kryptoměnovou burzou v Portugalsku pro nás hodně znamená,“ uvedl pro portál Coindesk.com Pedro Borges, výkonný ředitel platformy Criptoloja.

Je pravděpodobné, že další licence kryptoměnovým burzám budou v Portugalsku přibývat. Banco de Portugal totiž uvedla, že má na stole pět dalších formálně podaných žádostí a že současně došlo k asi 60 neformálním kontaktům s potenciálními žadateli o licence pro obchodování s virtuálními měnami.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *