kryptoměna

Turecko vyšetřuje kryptoměnovou burzu, zadrželo desítky lidí

Turecká policie zadržela 62 lidí v rámci vyšetřování platformy pro obchodování s kryptoměnami Thodex, kterou tisíce Turků viní z podvodu. Informovala o tom dnes státní agentura Anadolu. Istanbulská prokuratura už ve čtvrtek oznámila, že platformu vyšetřuje kvůli stížnostem uživatelů, kteří se nemohou dostat ke svému majetku. Podle agentury AP se předpokládá, že kauza se týká zhruba 391.000 investorů a investic v objemu kolem dvou miliard dolarů (43 miliard Kč).

Platforma, která denně zpracovávala obchody v objemu stovek milionů dolarů, obvinění popírá. Ve čtvrtek na svých internetových stránkách uvedla, že na čtyři až pět dnů přerušila provoz kvůli jednáním s nejmenovanými bankami a fondy, které do ní chtějí investovat. Uživatelé, kteří se nyní nemohou dostat ke svým účtům, ale mají podle agentury Reuters obavy, že byli podvedeni.

Prokuratura nařídila zadržet celkem 78 lidí, policii se zatím podařilo zajistit 62 osob. Zakladatel a šéf platformy Faruk Fatih Özer podle policie v úterý odcestoval do albánského hlavního města Tirana. Turecké ministerstvo spravedlnosti nyní usiluje o jeho vydání z Albánie, poznamenala agentura Anadolu.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *