kryptoměna

Coinbase jde na burzu a kryptoměny letí vzhůru

Jde o přelomovou událost v novodobé historii finančních trhů. Na newyorskou burzu poprvé vstupuje společnost, která je sama burzou pro obchodování nezvyklého aktiva – kryptoměn.

Otevírací cena pro středeční obchodování na Wall Street je podle americké investiční banky Goldman Sachs stanovena na 250 dolarů. Tržní kapitalizace Coinbase při této ceně dosáhne úrovně kolem 66,5 miliardy dolarů, což mimo jiné znamená, že by se mělo obchodovat přes 266 milionů akcií této společnosti.

Analytici upozorňují, že vstup Coinbase je novinkou nejen ve smyslu, že jde o kryptoměnovou burzu, která se bude na Wall Street obchodovat. Coinbase totiž pro vstup mezi finanční elitu nevyužívá tradiční IPO (primární veřejnou nabídku), nýbrž přímé zalistování. Rozdílů je několik: při IPO jde o získávání dodatečných peněz od investorů, při IPO se akcie oceňují v předobchodní fázi a konečně při IPO se platí provize společnostem, které úpis zprostředkovávají.

Kryptoměnové trhy na informaci o vstupu Coinbase na burzu reagovaly raketovým růstem. Bitcoin vytvořil nový historický rekord nad úrovní 63 tisíc dolarů, podobně jako Ethereum poprvé překonalo hranici 2200 dolarů. Kryptoměna Ripple dokonce za jediný den zpevnila o bezmála 30 procent.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *