New York, USA

Zaměstnanci na Wall Street zřejmě budou mít opět nižší odměny

Letošní odměny pro většinu pracovníků na newyorské Wall Street zřejmě ve srovnání s loňským rokem opět klesnou. Důvodem jsou dopady nemoci covid-19 na americkou ekonomiku, uvádí studie, kterou dnes zveřejnila společnost Johnson Associates. Celkově budou odměny, které zahrnují peněžní bonusy a akciové opce, nižší už druhým rokem.

Nejvíce zasaženi budou zaměstnanci v retailovém a komerčním bankovnictví, kterým bonusy na konci roku klesnou meziročně nejméně o 25 až 30 procent. Odměny poradců v investičním bankovnictví by se měly snížit o 15 až 20 procent. Platby pro zaměstnance firem zaměřených na správu aktiv, hedgeových fondů a soukromých investičních fondů budou podle studie meziročně nižší jen o pět až deset procent.

„Pandemie v letošním roce způsobuje zmatek v mnoha částech americké ekonomiky a odvětví finančních služeb není výjimkou,“ upozornil výkonný ředitel Johnson Associates Alan Johnson.

Nicméně na rozdíl od bankéřů a poradců by obchodníci měli těžit z nestability na trzích, která podpořila obchodní aktivitu. Pracovníkům zaměřeným na prodej a obchodování s cennými papíry s pevným výnosem by se měly bonusy zvýšit nejméně o 40 až 45 procent a obchodníkům s akciemi o 20 až 25 procent.

Johnson očekává, že pandemie bude sektor finančních služeb nepříznivě ovlivňovat i v příštím roce, ale zřejmě v menší míře než v roce letošním. V první polovině roku Johnson podle agentury Reuters čeká snížení počtu zaměstnanců v tomto sektoru. Počáteční projekce naznačují mírné zvýšení mezd a stagnaci nebo mírné zvýšení odměn.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *