kryptoměna

Investice do kryptoměnového sektoru v Latinské Americe raketově rostou

Kryptoměny nabývají na stále větší popularitě v zemích, kde bychom si to před pár lety dokázali jen stěží představit. Jde o region Latinské Ameriky, která patří mezi nejrychleji rostoucí části světa v tomto odvětví.

Investice do kryptoměnového byznysu v Latinské Americe dosáhly v prvním letošním pololetí více než šesti miliard dolarů. To je polovinu více než za celý loňský rok. Vyplývá to z údajů Asociace pro privátní kapitálové investice Latinské Ameriky (LAVCA), na kterou odkazuje portál Coindesk.com.

Nejde přitom o nákup a prodej kryptoměn drobnými či velkými investory, nýbrž o investice do prostředí jako takového, zejména pak do budování kryptoměnových burz. Lídrem je v tomto ohledu Mexiko nebo Brazílie, přidávají se ale postupně i další země jako Argentina, Chile nebo Kolumbie či Uruguay.

Do nich totiž postupně expandují projekty, které původně vznikly jako vnitrostátní, a stávají se z nich projekty nadnárodní a regionální. Rozvoj kryptoměnové infrastruktury může přinést důležitý potenciál pro ekonomický rozvoj latinskoamerických zemí.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *