akcie, trading

6 akcií, které budou těžit z čínské ekonomiky

Credit Suisse doporučuje investici do několika celosvětových akcií, na jejichž hodnotu by mohla pozitivně zapůsobit dynamická ekonomika Číny.

Uvolnění měnové politiky nejlidnatější země světa totiž povede k oživení hospodářské aktivity. To obrátí čínský PMI (index nákupních manažerů) podle analytiků Credit Suisse směrem vzhůru.  Jejich ekonomové predikují bez jedné desetiny procentního bodu šestiprocentní nárůst HDP. „Výnosné mohou být investice do těžebního a životního pojištění, dodala Credit Suisse s tím, že polovina poptávky po průmyslových komoditách pochází právě z Číny.

Banka se proto domnívá, že cenné papíry společností BHP Group, Anglo American, Glencore a Rio Tinto budou těžit z ekonomické dynamiky asijské země. Co se pak životního pojištění týče, je solidní investiční příležitostí společnost Prudential. Jako poslední se pak nabízí nizozemská investiční skupina Prosus, která vlastní 29 % čínské technologické firmy Tencent a v současnosti se její akcie dají nakoupit za velmi slušnou cenu.

Credit Suisse také vyjádřila opatrnost co se luxusních akcií týče. To se může zdát paradoxní, neboť tento sektor často, když je čínská ekonomika silná, dosahuje lepších výsledků. Tyto akcie jsou ale totiž zranitelné vůči výnosům dluhopisů. Navíc lze v Číně momentálně pozorovat pokles cen nemovitostí, což může zpomalit růst luxusních akcií.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.