Jen málokdy se stane, že akcie na světových trzích rostou v jednom dni takřka v jednom šiku.

Akcie na globálních trzích výrazně posílily. Pomohly mírové rozhovory mezi Ruskem a Ukrajinou

Jen málokdy se stane, že akcie na světových trzích rostou v jednom dni takřka v jednom šiku. Taková konstelace nastala ve středu, kdy hlavní akciové indexy v Asii, Evropě i Severní Americe výrazně zpevnily.

Na světových akciových trzích zavládla nebývale skvělá nálada. Evropa se svezla na vlně optimismu pramenícího z mírových rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou, Spojené státy pro změnu kvitovaly, že americká centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu v souladu s očekáváním. V Asii dozníval euroamerický optimismus z úterního obchodování.

Skokanem dne se stal index Hang Seng hongkongské burzy, který ve středu zpevnil o více než devět procent. Následovala burza v Šanghaji, která měřeno souhrnným indexem posílila o téměř 3,5 procenta. Tokijský index Nikkei pak přidal 1,64 procenta.

V Evropě nejvíce vzrostla burza ve Frankfurtu, kde index DAX zpevnil o 3,76 procenta. Většího než tříprocentního růst ještě dosáhly burzy v Paříži nebo Miláně a panevropský index Stoxx 600. Na Wall Street nejvíce vzrostl technologický Nasdaq, jehož zisk převýšil tři procenta. Dow Jones a S&P 500 přidaly více než procento.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.