čína

Akcie v Hongkongu a Číně šly proti sobě. Zklamala inflace, potěšily technologie

Zatímco čínské akcie v polovině obchodního týdne oslabovaly, burza v Hongkongu solidně posílila. Čínské trhy reagovaly na horší než očekávaná data o inflaci, Hongkong se vyvezl na vlně nákupů technologických a developerských titulů.

Souhrnný index šanghajské burzy ve středu ztratil 0,4 procenta. Hlavní index CSI300 pak oslabil ještě více, když klesl o 0,5 procenta. Investoři negativně zareagovali na údaje o vývoji indexu cen výrobců. Ceny v průmyslu totiž v říjnu vzrostly o 13,5 procenta, což značí, že čínská ekonomika má nakročeno ke stagflaci. Tedy situaci, kdy se snoubí ekonomická stagnace a růst cenové hladiny, tedy inflace. Nejvíce oslabovaly akcie firem, které se zabývají těžbou uhlí nebo prodejem spotřebního zboží.

Naopak v Hongkongu se akcie vydaly opačným směrem. Burzovní index Hang Seng posílil o 0,7 procenta, index zahrnující čínské společnosti dokonce zpevnil o 1,2 procenta. Nejvíce se dařilo developerským titulům a akciím realitních společností. Developer Fandasia Holdings zaznamenal posílení svých akcií dokonce o 36,7 procenta. Dařilo se také technologiím, které souhrnně posílily o více než dvě procenta.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *