kryptoměna

Americké ministerstvo financí chystá pravidla pro stablecoiny. A sešlo se se zástupci trhu

Zástupci amerického ministerstva financí se setkaly se zástupci trhu se stablecoiny, aby diskutovali o rizicích a přínosech rychle rostoucího kryptoměnového sektoru. Ve hře je totiž regulace, která má kryptoměny zkrotit do rámce pravidel.

Kryptoměnový trh už je větší než dva biliony dolarů. Z toho asi 125 miliard představuje tržní kapitalizace stablecoinů. Tedy digitálních měn, které jsou svázány s nějakou tradiční měnou, zpravidla americkým dolarem.

Americké ministerstvo financí podle agentury Reuters vedlo koncem uplynulého týdne debatu právě s představiteli různých stablecoinů o přínosech a rizicích rychle rostoucí části finančního trhu. Úřad Janet Yellenové by totiž chtěl co nejdříve kryptoměny, a v první řadě stablecoiny, dostat do regulatorního rámce.

Agentura Reuters uvedla, že dva z účastníků schůzky uvedli, že se jich ministerští úředníci ptali, zda by stablecoiny vyžadovaly přímý dohled, obdobný dohledu nad bankovním sektorem. Diskutovalo se také o tom, jak by regulátor mohl snížit riziko příliš velkého počtu lidí, kteří by chtěli stablecoiny převést na hotovost, nebo zda by nejrozšířenější stablecoiny neměly být kryté nějakými tradičními aktivy.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.