apple

Apple dnes představí na výroční konferenci nové softwary a aktualizace

Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple, dnes představí nejnovější verze softwaru pro iPhony, iPady, počítače Mac, hodinky Watch a televizory. Zahájí tak výroční vývojářskou konferenci WWDC. Tato konference se zkratkou pro Worldwide Developers Conference je pro společnost Apple strategicky důležitá. Po dvou letech bude konference zahrnovat také osobní účast.

Forma letošní konference WWDC se nebude plně podobat těm před pandemií Covidu – hlavní prezentace s oznámením budou stále předem nahrávány a vývojáři se mohou připojit virtuálně. V návaznosti na tuto konferenci poté na podzim Apple představí nové telefony a možná i nový headset pro smíšenou realitu. Tyto produkty budou již představeny před živým publikem, tiskem a partnery.

Na co se mohou účastníci konference těšit?

V tomto roce jsou nejdůležitějším oznámením Applu aktualizace. Například nový software iOS16 by měl, podle zprávy agentury Bloomberg News, obsahovat změny v oznámení, zamykací obrazovce a aplikaci Zpráva a Zdraví. Apple má odhalit nový hardware, určený především programátorům, a nástupce procesoru M1. Hardwary pro rozšířenou nebo smíšenou realitu se pravděpodobně neobjeví.

Představeny by mohly být také nové aplikace a software, které budou klíčové pro náhlavní soupravu pro smíšenou realitu nebo brýle pro rozšířenou realitu. Konference WWDC bývá často místem, kde Apple oznamuje aktualizace svého softwaru pro vývoj rozšířené reality ARKit. Ta zobrazuje počítačově generované obrázky na průhledných čočkách, které slouží k prohlížení reálného světa. Nové kategorie produktů většinou Apple představuje na vlastních prezentačních akcích.

6 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *