Argentina vyšetřuje několik fintechových firem kvůli ilegálnímu použití kryptoměn

Pokud argentinská centrální banka svá podezření potvrdí, bude iniciovat zahájení trestního řízení s dotčenými společnostmi. Ty se měly dopustit nezákonného převodu vkladů svých klientů do kryptoměnových aktiv.

Banco Central de la República Argentina (centrální banka Argentiny) zahájila vyšetřování devíti fintechových společností pro podezření z neoprávněného zacházení se svěřenými finančními aktivy. Toho se měly dopustit neautorizovaným převodem vkladů svých klientů do kryptoměn a tím si nedovoleně vylepšily své hospodaření.

Jenže se tím zároveň dopustily rizikového obchodu, který podle argentinské centrální banky porušuje místní zákony. Pokud se podezření potvrdí, podnikne centrální banka Argentiny kroky, které povedou k zahájení trestního řízení s nejmenovanou devítkou fintechových společností.

Banka názvy podezřelých společností neuvedla. Pouze sdělila, že z její strany by měl být případ prošetřen do konce tohoto týdne a podle výsledků se rozhodne, co bude dál. Pokud by došlo na policejní vyšetřování a ilegální činnost se prokázala, hrozí hříšníkovi pokuta až do výše šestinásobku hodnoty nelegální transakce, případně trest odnětí svobody na jeden až čtyři roky, uvedl portál Coindesk.com.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.