asie

Asie na začátku nového obchodního týdne hledala směr. Hongkong na jedenáctiměsíčním minimu

Asijské akciové trhy vstoupily do nového obchodního týdne velmi nejistě. Obchodovalo se jen na málo místech, protože burzy v Číně nebo Japonsku byly kvůli státním svátkům zavřené.

Centrem pondělního obchodování se tak fakticky stal Hongkong. Jenže akcie na tamní burze zažily obří výprodeje a index Hang Seng oslabil o 3,34 procenta. Šlo to nejhlubší denní propad za téměř dva měsíce. Hongkongská burza se navíc dostala na nejnižší úroveň za uplynulých jedenáct měsíců.

Nejvíce burzu tlačily dolů realitní a developerské tituly. Dílčí indexy mapující tento segment trhu ztratily více než šest procent. „Nálada na hongkongské burze je velmi křehká,“ uvedl pro agenturu Reuters Dickie Wong, analytik společnosti Kingston Securities. Investoři se prý obávají rizika pádu některých čínských developerů.

Obchodování v indické Bombaji bylo o poznání méně dramatické. Tamní akcie hledaly jasný směr, aby nakonec zakončily o 0,04 procenta slabší v porovnání s pátkem. Výrazně oslabily akcie firem zabývajících se zpracováním kovu, naopak rostly akcie firem ze spotřebitelského segmentu. Sílily také firmy podnikající v hotelnictví.

5 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.