nákup, online nákup, obchod, nakupování

Australská firma Zip Co koupila za 140 milionů AUD českou společnost Twisto

Australská finančně technologická společnost Zip Co převzala zbývající podíl v české firmě Twisto, která nabízí možnost odložení platby za nákup. Australané zaplatili 140 milionů australských dolarů (AUD; 2,3 miliardy Kč). Akvizice má pomoci firmě Zip v globální expanzi v rychle rostoucím odvětví označovaném BNPL, což je zkratka z anglických slov Buy Now, Pay Later (kup teď, zaplať později). Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Zip už je investorem v Twistu. Australský podnik neupřesnil, o jak velký podíl nyní jde. Akvizice by měla být dokončena ve čtvrtém čtvrtletí, uvedla firma.

Růst prodeje přes internet v době pandemie nemoci covid-19 a růst zájmu o nákupy na splátky vyvolal mezi BNPL společnostmi zájem prozkoumat novější trhy, aby měly náskok před konkurenty, ale také před tradičními finančními společnostmi, jako je PayPal Holdings. Firma Zip v dubnu získala od investorů 400 milionů AUD a oznámila vstup na kanadský trh a expanzi v Asii, kde se připravuje na spuštění služeb její větší konkurent Afterpay.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.