USA

Banka Goldman Sachs zhoršuje výhled pro americkou ekonomiku na příští rok

Hospodářský růst Spojených států bude v příštím roce pomalejší, než se původně očekávalo. Na vině jsou obavy z varianty omikron viru SARS-CoV-2, který by mohl zbrzdit globální ekonomické oživení.

Americké hospodářství poroste podle analytiků investiční banky Goldman Sachs pomaleji, než se původně předpokládalo. Banka nejsilnější ekonomice světa věští pro rok 2022 růst hrubého domácího produktu o 3,8 procenta, zatímco dříve odhadovala zvýšení výkonnosti o 4,2 procenta.

„Přestože mnoho otázek zatím zůstává nezodpovězeno, myslíme si, že mírné zpomalení růstu je nejpravděpodobnější. I v případě, že se nová varianta koronaviru rozšíří rychleji a imunita bude mírně oslabena,“ uvedl podle agentury Reuters Joseph Briggs, ekonomický analytik banky Goldman Sachs.

Podle něho se může prodloužit situace, kdy existuje nedostatek lidí na trhu práce, protože pracovníci nebudou ochotni se kvůli variantě omikron rychle do zaměstnání vrátit. Není prý také vyloučeno, že budou opětovně přijímána přísnější protiepidemická opatření, což rovněž přispěje ke zvolnění ekonomického růstu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *