Bitcoin se i přes čtvrteční nárůst propadl pod 40 tisíc dolarů

Bitcoin čelí dalším mohutným výprodejům. Kryptoměna oslabuje ve vleku propadu akcií

Pouhý týden stačil k tomu, aby se cena Bitcoinu propadla skoro o 28 procent. Hodnota nejrozšířenější kryptoměny se navíc dostala pod 29 tisíc dolarů a je tak nejlacinější od loňského července.

Bitcoin ztratil během středečního obchodování bezmála 6,5 procenta a jeho kurs se ocitl pod hranicí 29 tisíc dolarů. Nejrozšířenější kryptoměna se tak ocitla pod dalším prodejním tlakem a během jediného týdne přišla bezmála o 28 procent své hodnoty.

Co stojí za obrovskými výprodeji?

Za výprodeji stojí podobné faktory jako za slábnoucími americkými akciovými trhy. Tedy přetrvávající obavy z dalšího zpřísňování měnové politiky Federálního rezervního systému (americká centrální banka) kvůli tomu, že inflace přetrvává stále na vysokých úrovních.

Vliv USA

Inflace v USA se sice v dubnu v porovnání s březnem nepatrně snížila, 8,3 procenta je však na vkus investorů stále příliš vysoké číslo.

Pokud totiž Fed bude ve zvyšování úrokových sazeb pokračovat, bude to znamenat nižší příliv likvidity na trhy včetně trhu s Bitcoinem a ostatními kryptoměnami. Měna Ethereum ztratila ve středu přes 11 procent, Ripple dokonce více než 20 procent.

4 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *