Bitcoin, kryptoměny

Bitcoin: Cena klesla o 20 % z letošního maxima

Letošního maxima dosáhl Bitcoin 26. června, kdy jeho cena dosahovala 13 868 dolarů. Jednalo se o nárůst o téměř 250 % od stejného data loňského roku. Od dosažení prozatímního letošního maxima dochází k pozvolnému poklesu jeho ceny. Začátkem tohoto týdne se obchodoval Bitcoin okolo 11 400 dolarů. Jedná se tedy o pokles o zhruba 20 %.

Zvýšení ceny bitcoinu jistě vykouzlilo úsměv na tváři řadě těžařům, kteří se při cenách roku 2018 pohybovali na hraně profitability. To platilo i pro velké těžaře s dlouhodobou dodávkou levné elektřiny, která je pro jejich fungování klíčová. Těžba Bitcoinu a některých dalších kryptoměn je totiž extrémně náročná na elektrickou energii.

Aktivita těžařů po červnovém růstu ceny prudce vzrostla a již nyní dosahuje historicky nejvyšších hodnot. Spolu s růstem ceny ovlivňuje aktivitu těžařů také plánované půlení odměn za těžbu. Díky zmíněnému půlení dojde k omezení těžby nových Bitcoinů, což sníží jejich dostupnost. S nižší dostupností a rostoucím zájmem tak lze očekávat výkyvy cen. Těžaři a majitelé Bitcoinu pak doufají ve výrazný výkyv směrem vzhůru.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.