bitcoin

Bitcoinu válka na Ukrajině nevadí. Od začátku týdne zpevnil o více než šestnáct procent

Kryptoměna Bitcoin jako by vpádem ruských vojsk na Ukrajinu získala nový impuls. Jeho cena po vypuknutí války nepatrně klesla, ovšem od začátku nového týdne už přidala o více než šestnáct procent.

Bitcoin se v průběhu středečního obchodování přiblížil hranici 45 tisíc dolarů, což je o více než šestnáct procent nad úrovní, na které bychom jej našli ještě o dva dny dříve. Podle odborníků, kteří se vyjádřili pro portál CoinDesk.com je za zpevněním Bitcoinu mimo jiné to, že svět odřízl nebo se chystá odříznout Rusko od mezinárodního platebního systému SWIFT a také od devizových rezerv ruské centrální banky.

„Kontroly kapitálových toků by však bez patřičného růstu poptávky cenu neovlivnily. Nyní ale budeme spíše svědky oscilace kursu Bitcoinu podle toho, kterým směrem zrovna poptávka půjde,“ uvedl pro CoinDesk.com analytik Alex Kruger.

Bitcoin už za pár dní čeká poměrně důležitý test, který spočívá v reakci na zvýšení úrokových sazeb Federálním rezervním systémem. Růst sazeb obvykle vede k poklesu cen aktiv, (včetně Bitcoinu) protože lidé preferují jiné, možná méně rizikové investiční příležitosti.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.