britska vlajka

Britská banka HSBC loni více než ztrojnásobila zisk na 12,6 miliardy USD

Britská banka HSBC se loni vzpamatovala z koronavirového propadu a více než ztrojnásobila čistý zisk na 12,6 miliardy dolarů (272 miliard Kč). Pomohlo jí především rozpuštění položek, které si odložila pro případ nesplácených úvěrů. Společnost, která se ve svých aktivitách zaměřuje na Asii, to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Očištěný zisk před zdaněním banka zvýšila o 79 procent na 21,9 miliardy dolarů. Byl ale stále o něco nižší než v předkrizovém roce 2019 a mírně slabší, než očekávali analytici.

HSBC si v krizovém roce 2020 odložila pro případ nesplácených úvěrů zhruba 8,8 miliardy dolarů. Loni si ale mohla znovu připsat 900 milionů dolarů k dobru.

Podle šéfa HSBC Noela Quinna banka pokročila ve strategii, kdy se hodlá ještě více zaměřit na Asii. Banka podle něj vstupuje do nového roku dynamicky, brzdit ji i její klienty ale patrně bude inflace a nejistota kolem koronavirové pandemie. Těžit by naopak měla z oživení světové ekonomiky.

HSBC plánuje vynaložit až miliardu dolarů na nákup svých vlastních akcií. Vyčlení je poté, až bude dokončen říjnový odkup za více než dvě miliardy dolarů.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *