britská libra, libra, peníze, bankovky

Britská libra oslabila vůči euru i dolaru. Investoři nevěří ekonomice

Britské hospodářství s největší pravděpodobností míří do recese.  I to je důvod, proč se britská libra výrazně propadla vůči dolaru, ale i vůči euru. Dolaru pak pomohla i lepší než očekávaná data z amerického trhu práce.

Britská ekonomika je v recesi

„Myslím, že na trhu se šíří velký pesimismus ohledně budoucího vývoje ve Velké Británii. Špatná nálada se přenesla z minulého roku do letošního. Máme co do činění s ekonomikou, která téměř jistě prochází recesí, což se projeví poklesem produktivity a zpomalováním investic,“ řekla agentuře Reuters Jane Foleyová, šéfka forexové strategie v londýnské Rabobank.

Libra během čtvrtečního obchodování ztrácela jak vůči americkému dolaru, tak vůči euru. V porovnání s dolarem ztratila 0,33, vůči euru pak 0,44 procenta. Podle Foleyové je nyní pro investory těžké britské libře více věřit. „Je snazší ji prodat než koupit,“ řekla dále Foleyová.

Pozitivní data z USA přispěla k oslabení libry

Vůči dolaru libra ztrácela také kvůli lepším než očekávaným datům z amerického trhu práce. Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti totiž v USA činil v posledním týdnu loňského roku jen 204 tisíc. Trhy očekávaly údaj přibližně o 20 tisíc osob vyšší.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *