dolar, měna, peníze

Dolar oslabil vůči jenu i švýcarskému franku. Investoři reagovali na konec optimismu kolem Číny

Americký dolar se během čtvrtečního obchodování dostal na týdenní minimum vůči japonskému jenu. K němu ztratil více než jedno procento a uzavíral na kursu 133,065 jenu za jeden dolar.

Na oslabení dolaru se odráží obavy z opatření v Číně

Dolar se tak vůči japonskému jenu dostal na nejslabší úroveň za poslední týden. Dá se říci, že americká měna do jisté míry padla za oběť vyprchávajícímu optimismu spojenému s rozvolněním proticovidových opatření v Číně. Ukázalo se totiž, že čínská ekonomika nejspíše bude čelit podobným obtížím, jako v případě, že by tamní úřady pokračovaly v zero-covid strategii. A pokud bude čínská ekonomika zpomalovat, nepochybně se to negativně projeví i na té americké.

Americká měna ztrácela i oproti franku či euru

Dolar ale slábnul také vůči švýcarskému franku, když se obchodoval asi o půl procenta slabší v kursu 0,923 franku za dolar. Americká měna je tak vůči té švýcarské nejslabší od konce letošního března. Také zde se projevoval efekt hledání bezpečného přístavu v neprospěch dolaru. Dolar ztrácel také v porovnání s eurem, a to o 0,3 procenta. Za euro tak bylo nutné ve čtvrtek zaplatit nejméně 1,064 dolaru.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *