čína usa vlajky

Čína má v budování blockchainového platebního systému náskok šesti let před USA

Spojené státy americké dramaticky zaostávají v budování platebního systému založeném na technologii blockchain. Myslí si to zakladatel společnosti, která investuje do kryptoměn.

Čína má šest let náskok před Spojenými státy v budování blockchainového platebního systému,“ uvedl v rozhovoru pro Yahoo! Finance Dan Morehead, zakladatel společnosti Pantera Capital, která se zaměřuje na investice do kryptoměn, ale nejen do nich.

Podle něho by to ale nakonec mohlo Spojené státy motivovat a přimět k urychlenému rozvoji této platební technologie. Čína momentálně představuje světového hegemona co do těžebních kapacit Bitcoinu. Podílí se na nich totiž ze 46 procent. „Je jisté, že vzniknou mezinárodní závody o to, kdo bude blockchainové prostředí ovládne,“ dodal Morehead a přirovnal situaci k závodům v dobývání kosmu.

Čína, ještě než začala tvrdě regulovat prostředí kryptoměn, kladla důraz na integraci blochchainu do finančního systému, a to hned několika způsoby. Loni například oznámila vznik své první blockchainové sítě provozované a garantované vládou. Síť propojuje více než stovku čínských měst a využívají ji jak veřejné, tak soukromé instituce.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.