Čína, čínská vlajka

Čínské akcie jsou nejvýše za poslední tři měsíce. Posílil také Hongkong

Šanghajská burza se v polovině tohoto obchodního týdne dostala na nejvyšší úroveň za poslední tři měsíce. Vzhůru ji táhly polevující obavy z rostoucí inflace, a tedy možného zpřísnění monetární politiky, která by podvázala hospodářskou obnovu země po koronavirové krizi.

Čínské akcie ve středu uzavřely na nejvyšší úrovni za poslední tři měsíce. Souhrnný index šanghajské burzy oproti úterý posílil o 0,34 procenta a přiblížil se na dosah hranice 3 600 bodů. Takto vysoko byl naposledy koncem letošního února. Hlavní index CSI300 přidal jen 0,04 procenta. Nejvíce rostly realitní tituly a finanční sektor. Naopak akcie zemědělských firem nebo společností zaměřujících se na vozidla s alternativními pohony ztratily od 0,6 do více než 4 procent.

Trhy v Šanghaji rostly, jelikož zeslábly obavy z rostoucí inflace, která by mohla přinést zpřísnění měnové politiky a zvýšení rizika podvázání hospodářské obnovy země. Z podobných důvodů rostly také akcie v Hongkongu, které se ve středu dostaly na čtyřtýdenní maximum. Index Hang Seng zpevnil o 0,88 procenta a vyšplhal se nad 29 tisíc bodů. Index zahrnující pouze čínské firmy přidal 0,58 procenta, technologický a realitní sektor zpevnil o více než procento. Posilovaly také akcie firem z finančního sektoru.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.