Americká mediální a filmová společnost Walt Disney zvýšila ve svém prvním finančním čtvrtletí čistý zisk meziročně na 1,1 miliardy dolarů (23,4 miliardy Kč) ze 17 milionů USD.

Disney po (covidových) výzvách: poklesy, ale slibná budoucnost

Walt Disney (DIS) se dostal do potíží nejen kvůli uzavření svých parků kvůli lockdownům, ale i kvůli sporům se státem Florida. Když se ohlédneme, tak akcie DIS ztratily přes 40 %. Na druhou stranu by ale akcie v budoucnu mohly pohánět právě zábavní parky a duševní vlastnictví silných titulů.

Jen za druh čtvrtletí vzrostl počet předplatitelů služby Disney+ o neuvěřitelných 7,9 milionu. Celkový počet předplatitelů se tedy vyšplhal na závratných 137,7 milionu, což bohatě přesáhlo odhady analytiků. Tato čísla silně kontrastují s výsledky streamovací služby Netflix, která v minulém čtvrtletí vykázala dokonce ztrátu uživatelů v rádu nižších stovek tisíců. Takový odliv od streamovacího giganta nemá v posledním desetiletí obdoby.

Disney i přes nárůst uživatelů oznámil nižší než očekávané zisky. Společnosti se o 800 tisíc dolarů nepodařilo dosáhnout na očekávané tržby 20 miliard dolarů. Tržby ze zábavních parků jsou ale v růstu o 105 %. Zábavní parky čelí náporu zahraničních turistů, které neodradily ani vysoké ceny letenek.

V letošním příštím roce jsou očekávány nové hity jako Thor, Black Panther nebo Avatar. Proto můžeme pokles vidět jako příležitost pro růst akcií Disney.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *