Americká mediální a filmová společnost Walt Disney zvýšila ve svém prvním finančním čtvrtletí čistý zisk meziročně na 1,1 miliardy dolarů (23,4 miliardy Kč) ze 17 milionů USD.

Walt Disney zvýšil ve čtvrtletí zisk i tržby, dařilo se parkům i streamingu

Americká mediální a filmová společnost Walt Disney zvýšila ve svém prvním finančním čtvrtletí čistý zisk meziročně na 1,1 miliardy dolarů (23,4 miliardy Kč) ze 17 milionů USD. Díky odeznívání pandemie nemoci covid-19 se dařilo zábavním parkům, ale vzkvétaly i streamovací služby.

Firma výsledky zveřejnila ve středu po uzavření akciových burz. Tržby v tříměsíčním období do začátku ledna stouply o 34 procent na 21,8 miliardy dolarů. Walt Disney tak výsledky překonal odhady analytiků a akcie firmy, které byly poslední dobou pod tlakem, po skončení obchodování posílily přechodně i o sedm procent.

Tržby a provozní zisk ze zábavních parků, které byly kvůli koronavirové pandemii v útlumu a způsobily firmě vysoké náklady, se podle šéfa společnosti Boba Chapka dostaly na rekord.

Prognózy ale výrazně překonala především streamovací služba Disney+ spuštěná v listopadu 2019. Ve čtvrtletí přidala 11,8 milionu nových předplatitelů a na konci roku 2021 měla už téměř 130 milionů zákazníků.

Pro srovnání – velký streamingový rival firmy společnost Netflix si přijde na téměř 222 milionů předplatitelů. Netflix nedávno zklamal svými čtvrtletními čísly a poskytl ponurý hospodářský výhled. Disney se však drží cíle zvýšit do roku 2024 počet svých předplatitelů na více než 230 milionů.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.