akcie

Do kterých vloni úspěšných akcií se vyplatí investovat i v tomto roce?

Je obecně známo, že slepě následovat trendy let v minulých se ve světě cenných papírů často hrubě nevyplácí. I přesto ale existují společnosti, které by na povedený rok 2021 mohly navázat i v následujících 12 měsících. Jaké vloni se zhodnotivší akcie se tedy vyplatí nakoupit a proč?

Crocs

Prvním jménem na seznamu je světoznámá firma, která na trhu působí již dvě dekády. „Crocsy“ si užívají svoji popularitu napříč všemi věkovými kategoriemi, a i přes určité problémy v minulosti se společnosti v posledních pěti letech daří skvěle rozvíjet. Za tři uplynulé roky navíc zaznamenala značka pokaždé dvouciferný růst tržeb. Experti předpokládají více než pětinový nárůst tržeb a dlouhodobou složenou roční mírou růstu 17 % v letošním roce. Je ale třeba zmínit, že podobné odhady růstu v roce 2021 byly značně podhodnocené. Akcionáře tak možná čeká příjemné překvapení.

Ford

Nejen všude propíraná Tesla je momentálně automobilkou, která se těší velkému přílivu investic. Akcie bezmála 120 let staré společnosti, jíž založil dnes již legendární Henry Ford, za rok 2021 vzrostly o astronomických 137 %! Fordu se navíc podařilo protlačit na automobilový trh elektřinou poháněné verze svých tradičních modelů, což dává pozitivní vyhlídky týkající se dlouhodobého růstu. Dalším lákadlem může být také obnovení pasivního příjmu pro akcionář v podobě obnovené čtvrtletní dividendy.

Dick´s Sporting Goods

Tento řetězec, nabízející sportovní zboží, dosáhl v prvních třech čtvrtletích loňského roku 38% nárůstu nejvyššího obratu. Dick´s Sporting Goods jede v kolejích tradiční maloobchodní vize, ale díky jejímu osvěžení dokázal navýšit tržby i v roce 2020, když se de facto všechny kamenné obchody topily ve ztrátě. V příštím roce se dá očekávat další pozitivní vývoj pro všechny vlastníky akcií této společnosti – kvůli protipandemickým opatřením totiž museli být lidé zavření doma a o to více si tak nyní váží pobytu na čerstvém vzduchu, s nímž je sport pochopitelně spojen. Dick’s Sporting Goods se navíc obchoduje za pouhý osminásobek středu svého upraveného výhledu zisku na akcii za 2021.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.