Zakladatel a spolumajitel nejhodnotnější automobilky světa Elon Musk zavelel k úsporným opatřením.

Elon Musk věští hospodářskou recesi. „Mám super špatný pocit,“ říká nejbohatší muž planety

Zakladatel a spolumajitel nejhodnotnější automobilky světa Elon Musk zavelel k úsporným opatřením. Své manažery vyzval, aby připravili plán na propuštění desetiny zaměstnanců. Přestože svá slova později mírnil, šlo o první signál z automobilového průmyslu, že sektor očekává těžké časy.

Prodej aut ve Spojených státech

Prodej nových aut ve Spojených státech dosáhl v květnu 12,7 milionu kusů. To je o čtvrtinu méně než před propuknutím koronavirové krize. Zatímco dosud byl hlavní brzdou produkce vozidel nedostatek důležitých komponent (hlavně čipů), nyní se problém začíná přesouvat z nabídkové strany směrem k poptávce. A to kvůli nejvyšší inflaci za posledních 40 let, které nejen USA čelí.

Hrozící nebezpečí

A zdá se, že zakladatel automobilky Tesla Elon Musk si je nebezpečí vědom, a proto zavelel k přijetí úsporných opatření, která se dotknou hlavně zaměstnanců Tesly. Ať už v podobě propouštění nebo zmrazení mezd. „Mám super špatný pocit,“ řekl nejbohatší muž planety a varoval před globální ekonomickou recesí. Minulé zkušenosti totiž ukazují, že hospodářské potíže dopadají na automobilový průmysl jako jedno z prvních odvětví.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *