Generali, budova

Generali Fond realit získal 8 retailových jednotek za téměř miliardu korun

Generali Fond realit dokončil již čtvrtou akvizici v tomto roce. Za téměř miliardu získal portfolio 8 retailových jednotek napříč Českou republikou.  Celková pronajímatelná plocha těchto nemovitostí činí 18 700 metrů čtverečních. Jedná se o největší nákup retailových nemovitostí v historii fondu a zároveň o významné rozšíření regionální diverzifikace fondu. Fond i nadále vyhledává příležitosti k akvizicím, zároveň se ale nebrání ani případným prodejům s cílem rotace portfolia.

Akvizice byla provedena formou nabytí 100% majetkových účastí ve třech společnostech, které předmětné nemovitosti vlastní. Jde o Retail Project BV s.r.o., Retail Project HCH s.r.o. a Retail Project VHM s.r.o.

Tato transakce představuje výrazné rozšíření retailové části portfolia fondu. Dosud fond vlastnil dvě retailové jednotky v Praze a Chýni o celkové nájemní ploše přes 4 000 m2. Zisk 8 jednotek v celkem sedmi krajích ČR přinese kromě regionální diverzifikace také významné posílení průběžného zhodnocení fondu skrze inkasované nájemné. Jednotky mají v pronájmu bonitní nájemci převážně z oblastí food retailu jako jsou společnosti Billa, Penny nebo Ahold. 

„Touto akvizicí pokračujeme v nastavené strategii fondu, která spočívá v zaměření na rezidenční nemovitosti a retailové jednotky v oblasti základních lidských potřeb. Dosavadní výsledky dokazují, že tento mix dává smysl a portfolio je díky němu odolné vůči výkyvům v rámci trhu. I v turbulentních dobách proto dokáže fond nejen udržovat, ale především navyšovat svoji hodnotu,“ vysvětluje Marek Bečička, Head of Product & Real Assets.

Fond hledá další příležitosti k akvizicím i rotaci portfolia

Díky této transakci má fond ve svém majetku již 23 nemovitostí. Kromě 10 retailových jednotek jde o rezidenční budovy v Praze a Plzni. Celková nájemní plocha nemovitostí v portfoliu fondu přesahuje 40 000 metrů čtverečních a retailové jednotky se na ní díky nejnovější akvizici podílejí zhruba polovinou. 

„Jedná se již o naši čtvrtou akvizici v tomto roce, i nadále ovšem hledáme další vhodné příležitosti k rozšiřování majetku fondu. Zároveň se ale nebráníme ani případným prodejům. Ty by nám umožnily rotaci portfolia a jeho další optimalizaci vzhledem k aktuálním podmínkám na trhu. Případný prodej by nám přinesl také dodatečné zdroje k zainvestování do projektů se zajímavým růstovým potenciálem pro naše investory,“ uzavírá Bečička. 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *