Některé americké státy lákají těžaře kryptoměn na daňové úlevy.

Illinois a Georgia chtějí lákat těžaře kryptoměn na daňové úlevy. Využívají čínský zákaz

Zákonodárci amerických států Illinois a Georgia mají v plánu vytvořit daňové pobídky pro těžaře kryptoměn. Pokud vše půjde podle plánu, mohly by vstoupit v platnost ještě v tomto roce.

Sněmovna reprezentantů amerického státu Georgia projedná návrh na daňové výjimky, které by se týkaly nákupu elektřiny využívané pro aktivity související s těžbou kryptoměn. S odkazem na databázi návrhů zákonů zákonodárného sboru Georgie to uvedl portál Coindesk.com.

Podobný zákon už v lednu schválil Senát státu Illinois, ovšem i tam hledají nové možnosti, jak daňové úlevy pro kryptoměnové těžaře rozšířit. A své daňové pobídky již dříve zavedly další státy USA, jako Texas nebo Kentucky. Někteří zákonodárci se dokonce snaží úlevy pro kryptoměny prosadit na federální úrovni.

Státy USA tak reagují na čínský zákaz všech aktivit, které souvisí s těžbou kryptoměn na svém území. Ten v Číně platí od loňského května, USA se tak chopily příležitosti nalákat kryptoměnové těžaře k sobě. Čína přitom byla do té doby globálním lídrem v těžbě kryptoměn. Prvenství po nejlidnatější zemi světa převzaly právě Spojené státy.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.