Japonsko

Japonsko na cestě za uhlíkovou neutralitou rozšíří i jaderné zdroje

Japonsko chce do konce této dekády snížit emise skleníkových plynů o 46 procent v porovnání s rokem 2013. A do poloviny století se chce stát uhlíkově neutrální zemí. Pomoci mu v tom má i jaderná energie.

Uhlíkovou neutralitu do roku 2050 a snížení emisí skleníkových plynů skoro o polovinu v porovnání s rokem 2013. To jsou cíle, které stanovil nový japonský ministr průmyslu Koichi Hagiuda na své první tiskové konferenci. Plánované snížení emisí skleníkových plynů do roku 2030 je tak skoro dvojnásobné oproti původnímu cíli.

Japonsku k tomu má pomoci rozvoj obnovitelných zdrojů energie, ale také jádro. „Chci maximálně podpořit zavádění obnovitelných zdrojů energie a také restart a rozšiřování jaderných elektráren s naprosto prioritním důrazem na jejich bezpečnost,“ uvedl Hagiuda.

Nový japonský ministr průmyslu potvrdil, že nová vláda hodlá pokračovat v energetické koncepci kabinetu předchozího. V oblasti jaderné energetiky se Hagiuda hodlá soustředit také na snižování objemu vysoce radioaktivního jaderného odpadu, a to v souvislosti s následky havárie jaderné elektrárny ve Fukušimě, k níž došlo před deseti lety.

7 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.