Ruské ministerstvo financí ústy svého šéfa Antona Siluanova vzkázalo, že jeho cílem není zakázat cirkulaci kryptoměn v ruské ekonomice.

Kryptoměny nechceme zakázat, regulace je ale nutná, říká ruský ministr financí

Ruské ministerstvo financí ústy svého šéfa Antona Siluanova vzkázalo, že jeho cílem není zakázat cirkulaci kryptoměn v ruské ekonomice. Siluanovův úřad tak jde částečně proti ruské centrální bance.

Ruská centrální banka Bank of Russia navrhla restrikce pro těžbu kryptoměn a obchodování s nimi. Důvodem jsou obavy, že digitální měna může narušit stabilitu ruského finančního systému. Jenže ruský ministr financí Anton Siluanov nesouhlasí, a tak prezident Vladimir Putin oběma institucím navrhl, aby našly konsensus.

Po roce a půl dohadů mezi ruskou centrální bankou a ministerstvem financí Anton Siluanov prohlásil, že vláda nyní najde řešení. „Půjdu na vládu se všemi protiargumenty a věřím, že nalezneme shodu,“ sdělil šéf ruské státní kasy novinářům.

Siluanov nevidí jako řešení zákaz kryptoměn. „Pokud je zakážeme, pak bychom museli zakázat také internet. A my nechceme používat stejné metody jako Čína,“ řekl. Narážel tak na dřívější vyjádření představitelů Bank of Russia, kteří uvedli, že pro regulaci kryptoměn v Rusku je třeba se inspirovat zkušenostmi z Číny nebo Indie. Siluanov ale věří, že namísto zákazu jsou lepší regulace a zdanění.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.