New York, USA

Květen přinesl výšení zaměstnanosti v USA skoro o milion osob. Dolar posiluje

Z amerického trhu práce přišly na úvod června hned dvě dobré zprávy. Zaměstnanost se v květnu zvýšila téměř o milion osob a počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti se v uplynulém týdnu snížil pod 400 tisíc.

Během května se počet zaměstnaných Američanů zvýšil o 978 tisíc lidí. To je asi o 300 tisíc víc, než očekávali respondenti mezi ekonomy, jichž se dotázala agentura Reuters. Současně došlo k poklesu počtu nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti v USA na 389 tisíc za uplynulý týden. Míra nezaměstnanosti se tak podle amerického Bureau of Labor Statistics snížila na 5,7 procenta. Ještě před několik týdny přesahoval tento ukazatel šestiprocentní hranici.

Americký dolar na pozitivní data reagoval posílením vůči koši hlavních světových měn o 0,5 procenta. Podařilo se mu tak umazat část ztrát, které zaznamenal během dubna a května. V dubnu ztratil rovná dvě, v květnu dalších 1,6 procenta. Euro se během čtvrtku obchodovalo kolem hranice 1,21 dolaru za euro, za jeden dolar bylo možné získat 110,1 japonského jenu. Britská libra vůči dolaru ztratila 0,4 procenta a obchodovala se za 1,41 dolaru.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.