Nejlepší práce v Česku - žebříček nejlepších pracovních pozic

[TOP 13] Nejlepší práce v Česku – jaké jsou nejlepší povolání?

Jaká je nejlepší práce v Česku? Nejlépe placenou pozicí v ČR je podle průzkumů prezident, který si přijde zhruba na 300 000 Kč za měsíc a jeho plat se neustále zvyšuje. Na druhé straně žebříčku stojí třeba vrátní nebo číšníci. V tomto článku se zaměříme na jedny z nejlépe placených profesích, které v Česku můžeme vykonávat.

Obsah – Nejlepší práce v ČR

1.  Řídící letového provozu

Zodpovědnost. Tak by se mohla jedním slovem charakterizovat práce řídícího letového provozu. Jeho denním chlebem je dohlížení nad plynulostí a bezpečností civilní letecké dopravy. Jeho plat může snadno přesáhnout i 150 000 Kč. Specifikem jsou ale časté a povinné pauzy, neboť je práce velice náročná na pozornost. Například v Česku se vyžaduje hodinová pauza po každé dvouhodinové směně.

2. Nejlepší práce v ČR – Pracovník v IT

Do IT můžeme zahrnout pestrou směsici zaměstnání jako specialista, vývojář, projektový manažer, cloud specialista a podobně, od čehož se pak odvíjí výsledná mzda. Mzda tak v této oblasti může dosahovat i sta tisíc korun. Tím ale výhody nekončí, IT pracovníci mohou často pracovat z domova a vzhledem k neustálému rozšiřování sítí jich bude potřeba i nadále.

Nejlepší práce v ČR – IT

Čtěte také: Rychlé způsoby, jak vydělat peníze v Česku

3. Nejlepší práce v Česku – Burzovní makléř

Burzovní makléř se musí vyznat ve světě investic, protože zprostředkovává nákupy a prodeje finančních nástrojů. Mezi ty patří například akcie, dluhopisy, komodity nebo deriváty.

Burzovní makléř je zaměstnanec obchodníka s cennými papíry. Mezi nutné znalosti takového makléře patří i legislativa a fungování trhů.

4. Herec

Zábavní průmysl je sice riskantní, ale v některých případech velmi výnosnou prací. Divadelními prkny nebo vystupováním před kameru ale hercova práce nekončí. Velký podíl na hercově mzdě může mít i vystupování v reklamách a na sociálních sítích jako Facebook nebo Instagram.

Nejlepší práce v Česku – herec

Čtěte také: Žebříček nejdražších NFT.

5. Obchodní ředitel

Smysl pro strategii rozhodně nemůže chybět obchodním řediteli, protože koordinuje a zodpovídá za rozvoj strategie společnosti. Jeho rozhodnutí mají pak vliv na chod celé společnosti a určují výnosy.

6. Nejlepší práce v ČR – Politik

Veřejný činitel, jakým politik rozhodně je, je každý den na očích lidí, obyvatel, kteří sledují jeho rozhodnutí. Politik aktivně rozhoduje o veřejných pravidel. Za nutnost se považuje maturitní zkouška, ale v některých případech může být požadován i vysokoškolský diplom.

Politik patří mezi nejlépe placené práce v Česku.

7. Krizový manažer

Další z výčtu dobře placených firemních pozic je krizový manažer. Za měsíc si může přijít i na částky přesahující 200 000 Kč. Vzdělání v tomto případě nemusí hrát roli, co je ale opravdu důležité jsou zkušenosti krizového manažera z oblasti fungování firmy. Ať už se jedná o (téměř) jakýkoli problém, krizový manažer musí umět vytáhnout firmu z těchto potíží.

8. Nejlepší práce v Česku – Zubař

Plat zubaře, nebo lékaře, se v případě České republiky odvíjí i podle praxe, platové třídy a pojišťoven. V dnešní době si ale lidé nechávají velmi záležet na stavu svého chrupu, proto zubař rozhodně nouzi o práci nemá. Přesto má ale zubař špatnou image mezi těmi, kteří se pokaždé návštěvy u tohoto odborníka bojí.

Nejlepší práce v ČR – Zubní lékař

9. Advokát

Profese advokáta v sobě kombinuje mnoho dovedností. Správný advokát musí být skvělým řečníkem a asertivní osobností. Samozřejmostí je dobrá orientace v zákonech a dalších právních aktech. Advokát se od běžného právníka liší kromě větší praxe a složení zkoušek i vyšším platem, který může dosahovat i 100 000 Kč.

10. Nejlepší práce v Česku – Lékař

Lékaři se těší velké společenské prestiži, která je ale podložena velkou odpovědností za životy lidí. Lékaři budou vždy potřeba, proto se jejich platy v Česku mohou vyšplhat až ke 100 000 Kč. Přesto je ale lékařem obvykle velmi motivovaný člověk, který chce především pomáhat lidem.

TIP: Přivydělat si můžete i chytrým investováním – Čtěte naši recenzi na Trading 212

11. Realitní makléř

Výnosnost této  profese záleží na samotných schopnostech makléře. Z každé zprostředkované nemovitosti k prodeji či pronájmu dostává několik procent provizi. Záleží na dobré pověsti makléře, která se může budovat velice dlouho. Pokud je však jednotlivec schopný, umí za práci vzít a je pro něj spokojenost klienta na prvním místě, může si přijít na nemalé peníze.

Realitní makléř patří mezi nejlépe placené práce v Česku.

12. Ředitel logistiky a nákupu

Pracovníci na této pozici si mohou vydělat až 100 tisíc měsíčně. Starají se o chod logistického a dodavatelského oddělení firmy. Mají na starosti realizaci nákupu, dodávek, dopravy a distribuce zboží, surovin a strojů. Člověk bez logického myšlení a vysoké míry organizovanosti by tuto pozici nemohl vykonávat. Ředitel musí umět dobře vést týmy lidí a motivovat je k dobře vykonané a efektivní práci.

Zajímají vás investice do kryptoměn? Čtěte naši Bitmarkets.com recenzi

13. Nejvyšší představitelé velkých společností a institucí

Přijdou si měsíčně až na 170 tisíc korun. Daní za tyto peníze je ale míra stresu a zodpovědnosti, kterou musí nejvýše postavený funkcionář unést. Na pozici CEO se ale neocitne jen tak někdo, šesticiferné sumy vydělávají pouze vzdělaní lidé, nejčastěji absolventi ekonomických oborů, kteří se orientují v mnoha dalších oblastech. Konkrétní požadavky na vzdělání či zkušenosti v oboru může mít ale každá firma individuální.

Nejlepší práce v Česku CEO

Přečtěte si více z rubriky [Žebříčky]

6 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *