lithium

Největší chilský těžař lithia oznámil rapidní růst tržeb i zisku. Pomáhá zájem o elektromobilitu

Chilská těžařská společnost SQM, která je druhým největším globálním producentem lithia, oznámila gigantický nárůst tržeb i zisku ve třetím letošním čtvrtletí. Může za to rostoucí poptávka po bateriích jak do elektromobilů, tak do spotřební elektroniky.

Společnost SQM ve třetím letošním čtvrtletí utržila přes 660 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 46 procent. V případě zisku však druhý největší producent lithia na světě zaznamenal doslova explozi. Zatímco loni od července do září vydělal 1,7 milionu dolarů, letos to bylo asi 62krát více, tedy 106 milionů.

„Výsledky byly z valné většiny taženy vyššími prodeji lithia, jódu a dalších komodit, stejně jako jejich vyššími cenami,“ uvedl v tiskovém prohlášení výkonný ředitel SQM Ricardo Ramos. Jen v případě lithia se prodeje meziročně zvedly o více než 80 procent.

„V současné době těžíme na úrovni kapacity 120 tisíc tun ročně,“ dodal Ramos s tím, že v příštím roce chce společnost SQM svou kapacitu zvýšit až na 180 tisíc tun. Letos by tak firma mohla prodat téměř 100 tisíc tun lithia na globální trh.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *