Ocelárna

Největší světový producent oceli omezí ve zbytku roku výrobu. V zájmu klimatu

Čínská společnost Baowu Steel Group oznámila, že ve druhém pololetí letošního roku omezí produkci oceli kvůli snížení emisí skleníkových plynů. Tlačí ji k tomu vládní závazek.

Největší globální producent oceli, čínská společnost Baowu Steel Group, bude muset snížit výrobu ve zbytku tohoto roku. Reaguje tak na závazek Pekingu dodržet limit na vypuštěné emise skleníkových plynů v roce 2021. „Je to politická záležitost s naprosto nulovým prostorem na vyjednávání. Omezení výroby musíme zkrátka zavést,“ uvedl v tiskovém prohlášení šéf společnosti Chen Derong.

Čína totiž pro letošek slíbila, že výrobu oceli sníží. Jenže v prvním pololetí došlo naopak k meziročnímu růstu o necelých 12 procent. A tak nezbývá než dodržení závazku docílit omezením produkce oceli ve zbývajících šesti měsících.

Baowu Steel Group také uvedla, že druhé letošní pololetí využije k urychlení restrukturalizace své výroby, což by mělo pomoci redukovat emise skleníkových plynů v příštích letech, aniž by tím významně utrpěla právě produkce oceli. Skupina loni vyrobila kolem 115 milionů tun tohoto kovu, což bylo o 15 procent více, než produkce celé Indie.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.