Klima

Německo musí snížit spotřebu energie až o čtvrtinu, aby splnilo své klimatické cíle

Německo bude čelit obrovskému úkolu, aby splnilo své klimatické cíle vytyčené do roku 2030. V úterý to oznámil spolkový ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Spolkovou republiku čekají masivní energetické úspory.

Aby Německo dokázalo snížit svoje emise oxidu uhličitého o 65 procent pod úroveň z roku 1990. bude muset dramaticky šetřit. Jeho spotřeba energie musí do konce této dekády klesnout o 20 až 25 procent. V úterý to oznámil spolkový ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck (Zelení). „Je to obrovský, gigantický úkol,“ řekl Habeck na úterní tiskové konferenci.

„V letech 2010 až 2020 se nám podařilo snížit emise průměrně o 15 milionů tun za rok. Do roku 2030 je musíme snížit v průměru o dalších 40 milionů tun,“ dodal Habeck. Jenže takového cíle zřejmě nepůjde dosáhnout pouze skrze nahrazování fosilních energetických zdrojů těmi obnovitelnými. Proto budou muset přijít již zmíněné energetické úspory.

Německo si ale vytyčilo ambicióznější cíl než celá Evropská unie. Její emise totiž mají do konce této dekády v porovnání s rokem 1990 klesnout jen 55 procent. Podle zástupců evropské sedmadvacítky je to nutný krok k dosažení uhlíkové neutrality do poloviny tohoto století.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *