kryptoměny

Německo volá po globální regulaci kryptoměn. Nyní je na to správný čas, říká tamní regulátor

Probíhající vlna pádů kryptoměnových burz má své ohlasy i u politiků. Ti totiž neváhají a začínají silně volat po regulaci kryptoměnového prostředí. Hlavním cílem je zabránit zpronevěrám nebo praní špinavých peněz.

Okolnosti pádu burzy FTX

„Už jsme viděli, jak se tento svět samoreguluje. To nebude fungovat,“ řekl novinářům Mark Branson, prezident německého regulátora finančního trhu BaFin. Podle něho byla špatná taktika nechat celé odvětví rozvinout se do podoby hřiště pro dospělé děti. Branson zmínil nedávný pád kryptoměnové burzy FTX a okolnosti, které jej doprovázely.

„Nyní je čas pro skutečnou a vážně míněnou regulaci kryptoměn. Nejdůležitější ale je, že ji nepotřebuje pouze Evropská unie, ale je třeba ji řešit na globální úrovni,“ dodal Mark Branson. Šéf německého regulátora se trefil do období, kdy s obdobným požadavkem přišla dvojice amerických senátorů.

Regulace kryptoměn

Demokratická senátorka Elizabeth Warrenová a její republikánský kolega Roger Marshall totiž předložili návrh zákona, pomocí něhož by kryptoměny byly regulovány. Cílem má být zabránění zpronevěrám, praní špinavých peněz nebo financování teroristických aktivit.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *