Sotva se čínský průmysl začal vzpamatovávat po rušení proticovidových opatření, přišla další nečekaná rána.

Průmyslová aktivita v Číně v červenci nečekaně klesla. Kvůli covidu o horšímu globálnímu výhledu

Sotva se čínský průmysl začal vzpamatovávat po rušení proticovidových opatření, přišla další nečekaná rána. Průmyslová aktivita v červenci nečekaně klesla, a i tentokrát je za tím koronavirová epidemie, která v Číně opět zesílila.

Pokles průmyslové aktivity

Index nákupních manažerů (PMI) v průmyslu se v červenci snížil na 49 bodů z červnových 50,2 bodu. S odkazem na čínský Národní statistický úřad to uvedla agentura Reuters. Přitom hodnota pod hranicí 50 bodů znamená pokles průmyslové aktivity, zatímco PMI nad 50 body značí její růst. Průmyslový PMI je navíc v Číně nejnižší za poslední tři měsíce.

Jaký je globální ekonomický výhled?

Kromě vzestupu koronavirové epidemie stojí za snížením průmyslové aktivity také slabší zahraniční poptávka v důsledku přetrvávající vysoké inflace ve světě. A také globální ekonomický výhled se zhoršil, což snižuje vyhlídky na solidní růst čínské ekonomiky ve zbytku letošního roku. A tím pádem slábne i průmyslová produkce.

Podle odhadu analytického portálu World Economics protiepidemická opatření v Číně letos dotkla už více než 40 procent firem. Také to je důvod, proč se průmyslová aktivita v zemi v červenci propadla.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *