Druhým nejvýše postaveným manažerem Tesly bude šéf čínské pobočky

Reuters: Druhým nejvýše postaveným manažerem Tesly bude šéf čínské pobočky

Šéf čínské pobočky výrobce elektromobilů Tesla Tom Zhu převezme přímý dohled nad montážními závody automobilky v USA a nad prodejními operacemi v Severní Americe a Evropě. Stane se tak druhým nejvýše postaveným manažerem společnosti po Elonu Muskovi. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na interní oznámení firmy, do kterého měla možnost nahlédnout.

Zhu bude stále dohlížet na asijské trhy

I nadále bude Zhu viceprezident pro celou Čínu a zůstane mu také odpovědnost za prodej v ostatních částech Asie. Bude tak mít přímý dohled nad dodávkami vozů na všechny hlavní trhy i nad provozem důležitých výrobních center.

Koncem loňského roku Zhu a jeho tým dostali za úkol řešit problémy s výrobou ve Spojených státech. To tehdy vyvolalo mezi jeho kolegy očekávání, že je připravován na větší roli v automobilce. Zhuovo jmenování do globální funkce přichází v době, kdy Muska rozptyluje akvizice Twitteru a analytici a investoři do Tesly naléhají, aby přijal kroky, které by mu umožnily zaměřit se na Teslu.

Vzorný zaměstnanec Zhu

Zhu se narodil v Číně, nyní však vlastní novozélandský pas. Do Tesly nastoupil v roce 2014. Předtím byl projektovým manažerem ve firmě, kterou založili jeho spolužáci, a která radila čínským dodavatelům pracujícím na infrastrukturních projektech v Africe.

V době dvouměsíčních omezení pohybu v souvislosti se snahou zabránit šíření nemoci covid-19 byl Zhu mezi zaměstnanci, kteří spali v továrně, protože se snažili udržet ji v provozu. Když Tesla minulý měsíc na svůj twitter umístila obrázek na oslavu toho, že její továrna v texaském Austinu dosáhla milníku ve výrobě Modelu Y, byl Zhu mezi stovkami usmívajících se dělníků v tovární hale.

Zdroj: ČTK

6 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *