Rusko hledá investory do těžby

Rusko hledá investory pro svůj těžařský sektor. Obrací se na Indii

Odchod jedné západní společnosti za druhou přimělo Ruskou federaci hledat náhradu za zahraniční investice. Rusko hodlá posilovat svůj těžařský sektor, který představuje nejvýznamnější zdroj příjmů ruské ekonomiky i veřejných rozpočtů.

Západní protiruské sankce v reakci na vpád ruských vojsk na Ukrajinu spustily lavinu odchodů západních společností z Ruska. To pro tamní ekonomiku představuje obrovskou ránu, a Rusko tak bude čelit nejhlubší hospodářské krizi od roku 1991, kdy se rozpadl Sovětský svaz.

Jenže ruské hospodářství z velké části spoléhá na zdroj příjmů z těžby ropy a zemního plynu, což mimo jiné vyžaduje nutnost pravidelných investic, aby sektor mohl fungovat. Rusko proto obrací svůj zájem na Indii, kam vyváží ropné produkty za téměř miliardu dolarů ročně.

„Máme zájem lákat indické investice do ruského sektoru těžby ropy a zemního plynu a také o rozvoj našeho obchodu s těmito komoditami s Indií,“ uvedl podle agentury Reuters ruský vicepremiér Alexander Novak svému indickému protějšku. Některé indické společnosti už v ruském těžařském sektoru majetkové podíly drží, a tak se Rusko snaží tuto spolupráci prohloubit.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *