Shell

Shell bude vyrábět zelený vodík. Spojí se k tomu s norským výrobcem hliníku

Britsko-nizozemský těžařský gigant bere zelenou transformaci vážně. Spojí totiž síly s norským producentem hliníku Norsk Hydro a bude vyrábět zelený vodík.

Royal Dutch Shell a Hydro Havrand (divize Norsk Hydro) podepsaly memorandum o porozumění, na jehož základě by společně měly začít vyrábět takzvaný zelený vodík. Jde o surovinu, která se vyrábí za pomoci obnovitelných zdrojů energie. Vodík následně najde využití v průmyslu či dopravě jako energetická surovina a má pomoci dekarbonizovat ekonomiku.

Shell a Hydro budou nejprve hledat nejpříhodnější lokace v Evropě, kde by se dal zelený vodík efektivně vyrábět. A to i s ohledem na jeho další využití, což souvisí mimo jiné s jeho efektivní přepravou. „Hledáme místa, která mají nejlepší potenciál jak pro výrobu, tak pro využití. Vodík totiž můžeme využívat i v naších stávajících provozech,“ řekl agentuře Reuters Per Christian Eriksen, šéf Hydro Havrand.

Podle viceprezidentky společnosti Shell pro obnovitelné energie Elisabeth Brintonové bude Shell a Hydro Havrand spolupracovat na vytvoření integrovaného vodíkového řetězce, který má ambici „být silným globálním hráčem na trhu s vodíkem“.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *