Kryptoměny ve Velké Británii čeká regulace

Velká Británie připravuje regulatorní rámec pro kryptoměny. Půjde unijní cestou?

Britské ministerstvo financí chystá pravidla pro regulaci kryptoměnového byznysu. Vláda chce stanovit rámec, který vytyčí pomyslné hřiště, na němž se budou kryptoměny moci pohybovat.

Kryptoměny v Británii se dočkají regulací již brzy

Balíček pravidel pro regulaci kryptoměn má britské ministerstvo financí představit v nejbližších týdnech. Lidé z kryptoměnové komunity takový plán vítají a zároveň doufají, že vláda Borise Johnsona bude vůči kryptoměnám uplatňovat podobný přístup jako Evropská unie nebo Spojené státy americké.

„Samozřejmě považujeme za důležité, aby došlo ke snížení rizika pro držitele kryptoměn. Zároveň ale doufáme, že trh nebude přeregulovaný. Těšíme se na to, jak pravidla zlepší příležitosti, které kryptoměny představují,“ uvedl pro portál CoinDesk.com Humayun Sheikg, výkonný ředitel platformy Fetch.ai.

Plánovaná pravidla EU

Regulatorní rámec, který bude diskutován na úrovni Evropské unie, například znamená, že vydavatelé kryptoměn budou muset získat povolení od unijních regulátorů. Pravidla se také budou zaměřovat na takzvané stablecoiny, jež jsou navázány na nějakou konkrétní měnu jako například americký dolar. Soubor unijních pravidel by měl být představen v polovině tohoto roku.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *