Volkswagen snížil střednědobý výhled provozního zisku a tržeb

Německý automobilový koncern Volkswagen snížil střednědobý výhled provozního zisku a tržeb. Ukazuje to podniková prezentace, na kterou se dnes odvolává agentura Reuters. Firma, která vlastní i českého výrobce Škoda Auto, tak reaguje na globální zpomalení automobilového trhu.

Volkswagen teď předpokládá, že provozní zisk před započtením mimořádných položek v letech 2016 až 2020 vzroste nejméně o 25 procent. Dosud firma počítala s růstem o více než 30 procent.

Nižší růst v období 2016 až 2020 zaznamenají i tržby. Ty by se podle nového odhadu měly zvýšit o 20 procenta, nikoli o dříve předpokládaných více než 25 procent.

Volkswagen za devět měsíců letošního roku zvýšil provozní zisk bez mimořádných položek o 11,2 procenta na 14,8 miliardy eur (378,8 miliardy Kč). Tržby stouply o 6,9 procenta na 186,6 miliardy eur (4,8 bilionu Kč).

Koncern Volkswagen vlastní 12 značek. Patří mezi ně značky osobních automobilů VW, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, nákladní vozy MAN a Scania a rovněž užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati.

Zdroj: ČTK 

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.