car, auto, SUV, Hyundai

Zisk automobilky Hyundai ve druhém čtvrtletí stoupl nejvýše za šest let

Čistý zisk jihokorejské automobilky Hyundai Motor Co. ve druhém čtvrtletí letošního roku prudce vzrostl na 1,8 bilionu wonů (34,1 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 227 miliard wonů. Zisk byl nejvyšší za šest let a překonal i očekávání analytiků díky poptávce po sportovně-užitkových vozech, které mají vysokou marži, a luxusních vozech Genesis. Uvedla to společnost v dnešním prohlášení.

Hyundai patří spolu se svojí dceřinou společností Kia mezi deset největších automobilek světa podle prodeje. Analytici dotazovaní agenturou Refinitv očekávali v průměru zisk 1,6 bilionu wonů.

Hyundai dodal, že růst zisku podpořilo také pokračující zotavování z celosvětové pandemie nemoci covid-19, které zvýšilo poptávku po automobilech. Analytici dodávají, že automobilce pomohlo také konzervativní řízení dodavatelského řetězce, které způsobilo, že se jí daří zvládnout problém s globálním nedostatkem čipů lépe než většině dalších automobilek.

Dlouhodobý nedostatek čipů a problémy s dodávkami dalších součástek však začínají mít vliv i na Hyundai. Narušily zejména výrobu elektrických aut. V dubnu automobilka Hyundai kvůli problémům s dodávkami čipů a některých dílů pozastavila výrobu v jednom ze svých jihokorejských závodů, který vyrábí elektrický crossover Ioniq 5, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *