Netflix

Zisk Netflixu ve čtvrtém čtvrtletí stoupl o 12 procent

Americkému provozovateli placené internetové televize Netflix vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí zisk meziročně o 12 procent na 607 milionů USD (13 miliard Kč). Firma však zklamala trhy údajem o počtu nových uživatelů a v prohlášení zveřejněném v noci na dnešek varovala, že kvůli silnější konkurenci, která oslabuje její pozici lídra ve streamování videa, čeká pomalejší růst počtu předplatitelů i v novém roce.

Tržby firmy se zvýšily o 12 procent na 7,7 bilionu USD. Netflix získal od října do prosince 8,3 milionu předplatitelů, což bylo o zhruba 200.000 méně, než předpokládal. V prvních třech měsících nového roku pak čeká firma zvýšení počtu předplatitelů o 2,5 milionu, zatímco analytici čekají přírůstek až o čtyři miliony.

Za loňský rok získal Netflix celosvětové 18,2 milionu předplatitelů. To bylo nejméně za posledních pět let. V roce 2020, kdy pandemie nemoci covid-19, přiměla lidi zůstat doma, Netflix získal více než 36 milionů předplatitelů a vykázal vysoký zisk. Firma má nyní po celém světě 222 milionů předplatitelů.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.