entrepreneur, podnikatel, počítač, práce, kancelář

Zoom: Dohoda za 14,7 milardy dolarů

Zoom Video Communications (NASDAQ:ZM) minulý týden oznámila dohodu za 14,7 miliardy dolarů o převzetí Five9 (NASDAQ:FIVN) specializující se na kontaktní centra. Je pro investory tato dohoda dobrým znamením? V dnešním článku ji budeme analyzovat.

Vstup právě do kontaktních center není žádným překvapením a to i kvůli tomu, že se generální ředitel Zoomu k takovéto možnosti vyjádřil. Podnikovým zákazníkům díky inovovaným call centrům může nabídnout křížový prodej. Dosud měl Zoom různé dodavatele kontaktních center.

Five9

Five9 pracuje na cloudu, což přináší řadu výhod jako flexibilita při spravování a rozšiřování podnikání zákazníků. Produkty Five9 a Zoom je možné bezproblémově spojit a tak tato dohoda dává smysl. Tato dohoda by navíc mohla rozšířit i oslovitelný trh z 62 mld. na alespoň 86 mld. dolarů.

Nezaplatil ale Zoom příliš mnoho? Působivé výsledky Five9 v blízké minulosti jsou způsobeny mimo jiné přesunem starších kontaktních center do cloudu. Navíc společnost zlepšila i svůj výhled do budoucna.

Překvapivě se Zoom nerozhodl financovat dohodu v hotovosti (během prvního čtvrtletí nashromáždil 4,7 miliardy dolarů v hotovosti a ekvivalentech), ale výhradně v akciích. Akcie Zoomu totiž od loňska vzrostly o více než 400 % a momentálně se obchodují za vysoký poměr ceny k tržbám.

Závěr

Až budoucnost ukáže, jak se obchod osvědčí. Integrace Five9 platforem může být ale do budoucna omezena, konkurenti by se mohli chtít vyhnout tomu spolupracovat s Five9 a tím se Zoomem. To by se mohlo týkat i aplikace Teams od Microsoft. Transakce by měla být uzavřena před polovinou příštího roku a měla by podpořit dlouhodobý růst Zoomu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.