kraken recenze

Kraken – aktuální recenze kryptoměnové platformy

Kraken je online obchodní platforma. Můžete tady prodávat a nakupovat kryptoměny, nabízí více než 80 kryptoaktiv a podporuje obchodníky ve zhruba 190 zemích. Tato platforma má velmi dobré zabezpečení a možnost půjčovat své mince za odměnu, to vše za cenu na spodní straně průměru. Byla spuštěna v roce 2013 v San Francisku a od té doby se rozrostla do 180 zemí. Hodí se pro začátečníky i profesionály.

kryptoburza kraken

 

Kraken recenze – s čím lze obchodovat

Kraken podporuje 87 kryptoměn, včetně těch oblíbených, jako jsou: Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Litecoin, Polkadot atd. Podporuje také několik stabilních mincí, včetně Tetheru, USD Coinu a Dai. Kraken se může pochlubit vysokou likviditou, což znamená, že je snazší nakupovat a prodávat za férovou cenu. Nabízí účet PRO pro zkušené a běžný účet Kraken pro začátečníky. Dalším plusem je, že nabízejí margin, stop příkazy a prodej kryptoměn nakrátko a něco, čemu se říká dark pool, kde mohou investoři s velkým objemem obchodovat anonymně.

kraken recenze kryptoburzy

 

Registrace

Pro registraci klikněte na tlačítko „Vytvořit účet“ v pravém horním rohu webových stránek. Zobrazí se krátký formulář, ve kterém se vás zeptají na váš e-mail, uživatelské jméno a heslo.

kraken burza poplatky

 

Po vyplnění obdržíte do e-mailu ověřovací kód. Ten přišel okamžitě a lusknutím prstu jsem se dostal dovnitř. Na tomto panelu můžete aktualizovat nastavení, spravovat úroveň schválení, spravovat klíče API a uzamknout svůj účet.

Kryptoměnová burza Kraken – recenze, zkušenosti, návod

kde koupit bitcoin

Pro ověření účtu a přístup ke všem obchodním funkcím budete muset poskytnout další informace a budete si moci vybrat ze 3 účtů podle svých potřeb. Starter, intermediate a pro. Po ověření můžete svůj účet financovat fiat měnou a začít nakupovat kryptoměny.

 

V sekci účtu najdete otevřené příkazy a jejich pozice, můžete zde zadávat obchody, včetně tržních a limitních příkazů. Tato oblast zahrnuje také základní webové rozhraní a Kraken Pro. Po dokončení obchodu zvažte přesun kryptoměny do softwarové nebo hardwarové peněženky a po tomto přesunu můžete mít Kraken Pro.

 

Po celou dobu máte na účtu k dispozici podporu. Pro začátečníky i profesionály.

krypto burza kraken recenze

 

Vizuálně je čistý, jednoduchý a intuitivní. Má přehledné rozvržení, které je velmi příjemné na pohled.

 

Sociální sítě

Ve spodním panelu jejich stránek můžete přejít na jejich účty na Facebooku, Twitteru nebo Linked In. Na Facebooku je sleduje přibližně 28 000 lidí. To není špatné. Informace a zajímavosti zveřejňují téměř každý den. Na Twitteru je to v podstatě stejné, stejné příspěvky, ale sleduje je kolem 1 milionu lidí.

krypto burza kraken poplatky

 

Regulace

Jak uvádějí na svých webových stránkách: „Kraken má za více než deset let své činnosti bezchybné bezpečnostní záznamy.“ Společnost Kraken je registrována jako společnost poskytující peněžní služby (MSB) u: FinCEN v USA a FINTRAC v Kanadě. Společnost CryptoFacilities Ltd. je regulována Financial Conduct Authority, hlavním finančním regulačním orgánem Spojeného království. To bylo dokonale vysvětleno na jejich webových stránkách.

kraken krypto burza fees

kraken návod

 

Demo účet

Použití demo obchodního účtu znamená, že se nemusíte obávat ztráty peněz, můžete se učit a získávat dovednosti předtím, než začnete obchodovat naživo. Je to dobrý vzdělávací nástroj pro začátečníky. Společnost Kraken tento skvělý nástroj nabízí. Budete mít k dispozici virtuální finanční prostředky, na kterých si můžete vyzkoušet své dovednosti, nebo jinými slovy, pohrát si s nimi.

 

Webové stránky

Tyto webové stránky jsou čisté, moderní a funkční. Líbí se mi volba fialové a bílé, přestože nejsem úplným fanouškem fialové barvy. Je velmi responzivní a snadno se na něm orientuje. V horní části máte hlavní nabídku. Vlastnosti, Ceny, Naučte se, Podpora, Futures a Instituce. Ve volbě Vlastnosti najdete podporu, informace o zabezpečení, strukturu poplatků a tak dále. Ve volbě Learn (Učit se) nabízejí videa, podcasty a krypto průvodce. Po celou dobu máte k dispozici Live Chat jako podporu, a pokud je chcete kontaktovat, můžete tak učinit prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

kraken exchange

 

Poplatky

Na svých webových stránkách mají pěkně vysvětlenou strukturu. U okamžitých nákupů činí poplatek 1,5 % u většiny kryptoměn. Pro stabilní mince s použitím amerických dolarů 0,9 %. Další poplatky závisí na způsobu financování investice. Ceny se pohybují od 0,5 % při financování z bankovního účtu až po více než 3,75 % při použití debetní karty, kreditní karty nebo digitální peněženky.

kraken burza

 

Výhody a nevýhody Krakenu

Kraken má dlouhou historii, od roku 2011. Díky jejich cenám a funkcím jsou dobrou volbou pro začínající až zkušené obchodníky s kryptoměnami, pro profesionální obchodníky mají nízké poplatky. Mají živého chatbota a jsou aktivní na svých sociálních sítích. Na druhou stranu to není nejjednodušší platforma na navigaci ve srovnání s konkurencí. Vysoké poplatky za okamžitý nákup, poplatky za výběr a vysoká minima.

 

Výhody:

  • Regulované
  • Živý chatbot
  • Registrace účtu je snadná
  • Žádný minimální vklad

 

Nevýhody:

  • Vysoké poplatky za okamžitý nákup
  • Vysoké poplatky za výběry
  • Vklad pomocí elektronické peněženky není k dispozici
  • Výběr může trvat až 5 pracovních dnů

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *