investice, P2P, peertopeer, platformy

Nejlepší platformy pro P2P Investice – Top 10 Výběr pro Úspěšné Investování

Pokud máte zájem o investování a hledáte efektivní způsoby, jak zhodnotit své finanční prostředky, P2P (peer-to-peer) investice mohou být vynikající volbou. Tyto platformy umožňují jednotlivcům přímo investovat své peníze do projektů nebo půjček, což může přinést atraktivní výnosy. V tomto článku se podíváme na nejlepší P2P investiční platformy a posoudíme jejich klíčové vlastnosti.

P2P Investice – Obsah článku

LendingClub

LendingClub nepředstavuje pouze běžnou platformu pro peer-to-peer (P2P) půjčky; jedná se o komplexní ekosystém propojující půjčovatele s investory. Klíčovým prvkem této platformy je efektivní možnost diverzifikace investic. Chad Sterbenz, hlavní investiční důstojník na P2P platformě Kiva, zdůrazňuje, že účast na P2P půjčkách může být více než pouhá investice – může sloužit i jako výukový nástroj. Někteří členové Kiva dokonce využívají tuto platformu k vzdělávání svých dětí v oblasti půjčování a podnikání po celém světě.

Nepřehlédněte: [TOP 10] Nejrychlejší způsoby, jak vydělat peníze

P2P Investice – Kiva

Kiva není běžnou P2P půjčovací platformou. Jde o mezinárodní neziskovou organizaci založenou v roce 2005, která spojuje investory s mikropodnikateli v nízkopříjmových zemích. Jejím cílem je poskytovat půjčky s pozitivním dopadem na životy lidí a podporovat finanční inkluzi ve znevýhodněných komunitách. Půjčování na Kivě začíná už od 5 dolarů, a každý dolar půjčený na této platformě směřuje k financování půjček s vysokou mírou splácení.

Prosper

Také založená v roce 2005, Prosper byla první P2P půjčovací platformou ve Spojených státech. Od té doby poskytla více než 1,4 milionu půjček v celkové hodnotě 23 miliard dolarů. Investoři se mohou stát součástí této financování již od 25 dolarů. Půjčky jsou hodnoceny od AA do HR pro „vyšší riziko, vyšší výnos.“ Historicky průměrné úrokové sazby půjček, které vznikly od 1. července 2009, dosáhly 5,7%. Investoři platí poplatek za správu půjčky ve výši 1% za každou od půjčovatele obdrženou platbu.

Nástroj pro automatické investování společnosti umožňuje vytvoření portfolia podle preferovaného mixu hodnocení od AA-B váženého po D-HR vážené, což usnadňuje diverzifikaci.

P2P. investice, platformy, peertopeer

P2P Investice – Upstart

Poháněná umělou inteligencí, Upstart patří mezi oblíbené peer-to-peer půjčovací platformy jak pro půjčovatele, tak investory. Díky Upstart Referral Network vás algoritmus platformy přesměruje na půjčovatele, kteří splňují vaše kritéria. Můžete upravit svůj portfólio půjček podle 15 kritérií, včetně minimálního kreditního skóre, výše půjčky, geografické polohy a dalších.

Společnost se pyšní hrubým průměrným výnosem 11,2%, což představuje roční procentní sazbu, nebo APR, sníženou o očekávanou roční ztrátu. Většina půjček je plně automatizována, což znamená, že nevyžaduje lidský zásah. Jakmile půjčovatel akceptuje vaši nabídku, financování může být poskytnuto už následující den.

Je třeba poznamenat, že pro investování do P2P půjček na Upstart je nutné být akreditovaným investorem, což SEC definuje jako osobu s čistým jměním přesahujícím 1 milion dolarů nebo příjmem nad 200 000 dolarů (s partnerem nebo manželem nad 300 000 dolarů).

Mintos

Mintos je platforma pro peer-to-peer půjčky se sídlem v Lotyšsku a je aktuálně největší platformou pro peer-to-peer půjčky v Evropě, s více než 8 miliardami eur financovanými od vytvoření platformy. V současné době mají více než 488 000 investorů z celého světa. Dosáhli také ziskovosti již v roce 2017, což je velmi dobrý signál pro peer-to-peer půjčovací platformu.

Mintos je vlastně tržiště pro půjčky, tím pádem tedy spolupracují s několika poskytovateli půjček, aby nabídli půjčky na trhu. V současné době mají 64 různých poskytovatelů půjček, což znamená, že investoři mohou diverzifikovat své investice ve více zemích a také ve více typech půjček.

Získali také několik ocenění v průběhu let, včetně ocenění AltFi ‚People’s Choice Award‘ po dobu tří let a mají velmi dobré hodnocení 4 hvězdiček z 5 na Trustpilot, což znamená, že se jedná o platformu, která je skutečně populární mezi svými uživateli.

Mohlo by vás zajímat: Revolut recenze – průlomové bankovnictví

Viainvest

Další platforma, kterou zmíníme, je Viainvest. Stejně jako u dalších platforem v této recenzi, i Viainvest nabízí záruku odkupu většiny půjček na platformě, což je pro investory velmi příjemné. Jejich funkce automatické investice také funguje skvěle a je velmi snadná na nastavení. Viainvest má také velmi přehledné a snadno použitelné rozhraní a vynikající zákaznickou podporu, která mi vyřešila několik problémů během několika minut.

Zároveň má Viainvest licenci investičního makléřského ústavu (IBF), kterou získal v roce 2021. Což je určitě skvělý signál pro investory, jelikož to znamená, že se jedná o velmi transparentní společnost.

Income Marketplace

Tato platforma je poměrně nová, byla založena na začátku roku 2021. Zaměřuje na vysoké výnosy (průměrně kolem 12%) a zároveň klade důraz na bezpečnost investovaných finančních prostředků. Income Marketplace poskytuje záruku odkupu na všechny půjčky, úplnou transparentnost vůči poskytovatelům půjček a snadno použitelnou funkci automatické investice. Z těchto důvodů se zdá, že Income Marketplace patří mezi přední platformy pro P2P půjčky v Evropě, i když nebyla testována z pohledu autora.

P2P, investice, platformy, peertopeer

PeerBerry

PeerBerry je solidní platforma pro půjčky od jednotlivce k jednotlivci. Tato platforma nabízí všechny prvky očekávané od dobré platformy pro P2P půjčky: záruku odkupu většiny půjček, širokou škálu poskytovatelů půjček a snadno nastavitelnou funkci automatické investice. PeerBerry také nabízí konkurenceschopné úrokové sazby, prezentující průměrný výnos 11,57 %. Tým PeerBerry je také skvělý a vždy ochotně odpoví na jakékoliv dotazy. Proto doporučujeme zahrnout PeerBerry do Vašeho portfolia pro P2P půjčky jako možnost diverzifikace investic.

Twino

Twino je P2P platforma sídlící v Lotyšsku a patří mezi největší P2P půjčovací platformy v Evropě s více než 1 miliardou eur financovaných od založení platformy. Aktuálně na ní investuje přes 20 000 investorů. Dosáhli také ziskovosti již v roce 2018, což je velmi pozitivní znamení pro P2P půjčovací platformu. Twino aktuálně nabízí půjčky ze 5 různých zemí a ve 3 různých kategoriích (spotřebitelské půjčky, podnikatelské půjčky a financování faktur). To znamená, že investoři mohou diverzifikovat své investice v několika zemích a také v různých typech půjček.

Twino získalo několik ocenění v průběhu let, včetně ocenění BankingCheck v roce 2019, a má velmi dobré hodnocení 4,2 hvězdiček z 5 na Trustpilot, což znamená, že se jedná o platformu, která je mezi svými uživateli velmi oblíbená.

Přečtěte si další články z rubriky [Žebříčky]

P2P Investice – Bondora

Bondora představuje estonskou P2P platformu zaměřenou na spotřebitelské půjčky a patří mezi největší v Evropě. Proces získání půjčky probíhá plně digitálně a využívá pokročilou kreditní analytiku. Historicky financuje půjčky pro maloobchodní investory z 40 zemí světa. Specializuje se na nezajištěné spotřebitelské půjčky s částkami od 500 do 10 000 eur a splatností od tří do 60 měsíců. Bondora má licenci od Estonského úřadu pro finanční dohled, což ji řadí mezi regulované subjekty v této oblasti.

P2P, investice, platformy, peertopeer

P2P Investice – Závěr

Při výběru P2P platformy je klíčové pečlivě zvážit své vlastní investiční cíle a toleranci k riziku. Je nezbytné důkladně prověřit každou platformu a věnovat pozornost nákladům spojeným s investováním. Pro dosažení optimálního řízení rizika je také doporučeno diverzifikovat své investice napříč různými projekty a půjčkami. S těmito špičkovými P2P platformami máte možnost efektivně investovat a dosahovat atraktivních výnosů, zatímco si pečlivě střežíte své investiční cíle.

Čtěte článek také v jiných jazycích: slovensky

Zanechte komentář